sobota, 17 maja 2014

Sen

  Pewnej kobiecie zmarł synek. Kobieta bardzo rozpaczała.
     Którejś nocy synek przyśnił się jej. Szedł drogą ubitą kamieniami a przed nim łąka i zieleń nadnaturalnej piękności. Dziecko dźwiga wiadra pełne wody, chce wejść na tę łąkę ale co się zbliży droga wydłuża się i łąka się oddala. Dziecku chce się pić a nie może napić się nawet kropli z wiader musi dojść do łąki i napić się wody źródlanej, ale dojść nie może.
     Matka podchodzi do dziecka i mówi:
     - "Syneczku postaw wiadra i pobiegnij na łąkę i możesz napić się wody z wiadra, będzie Ci lżej".
     - "Nie mamusiu nie mogę Te wiadra to nie wiadra wody to wiadra twoich łez, a jedna łza waży tyle co tysiące wiader wody".
      Matka obudziła się, przestała rozpaczać a pomodliła się za swojego synka. Następnej nocy synek znowu jej się przyśnił. Tym razem szczęśliwy, uśmiechnięty biegał po łące, bawiąc się ze zwierzętami, a dalej stał ładny domek. Matka spytała synka czemu taka zmiana. Synek jej odpowiedział:
      - "Widzisz mamo każdy z nas popełni jakiś grzech, choćby najmniejszy. I żeby dojść do tej łąki, do tego domu musimy odbyć pewną drogę. Droga ta zależy też często od naszych bliskich. Jeśli popadają w rozpacz tak jak Ty droga nasza się wydłuża. Każda łza jest ciężarem nie do zniesienia i długością nie do zmierzenia. Każda modlitwa skraca drogę. Gdybyś nie rozpaczała już dawno bym tu był. Musisz też wiedzieć że często rozpacz zamyka nam na zawsze możliwość spotkania i zamieszkania razem w tym domu."

Postanowiłam pokazać Wam to, krótkie opowiadanie, ponieważ bardzo mi się spodobało. :)
A Wy co o nim sądzicie? ;)
+ przepraszam, że nic nie dodawałam przez tak długi czas, ale sporo nauki. Nie było mnie długo w szkole i trzeba to wszystko nadrobić :( Mam nadzieję, że częściej będę wstawiać posty :)) byeex
2 komentarze:

 1. świetne!:)
  zapraszam do nas: best-frieend.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe opowiadanie :D
  Obserwuję :*
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń